“Давати, живучи” – американський мільярдер роздав усі статки на благочинність

Співзасновник популярної роздрібної мережі Duty Free й колишній американський мільярдер Чарльз Фіні роздав усі статки на благочинність. А це – вісім мільярдів доларів, інформує Forbes,  пише Prosto Media з посиланням на "Український інтерес".

Зазначається, що на це Чарльзу Фіні  знадобилося десятки років.

У виданні написали, що 89-річний Чарльз “Чак” Фіні накопичив мільярди, адже жив “із заощадливістю ченця”.

Як меценат Фіні започаткував ідею “Давати, живучи” – витрачати більшу частину статків на великі, практичні благодійні справи, замість накопичувати кошти до фонду за життя.

До того ж багатій зробив свої внески анонімно: через таку “підпільну” благочинність Forbes назвало мільярдера “Джеймсом Бондом філантропії”.

Фіні виділив 2,3 мільярда доларів на освіту, зокрема на свою альма-матер у Корнуелі. Більше 870 мільйонів пішло на кампанії із захисту прав людей та соціальних змін, 62 мільйони – на гранти задля скасування смертної кари, 76 мільйонів – на кампанії Оbamacare.

До того ж ексмільярдер віддав більше 700 мільйонів доларів на охорону здоров’я, з яких 270 мільйонів – на покращення системи громадського здоров’я у В’єтнамі, 176 мільйонів – на Глобальний інститут здоров’я головного мозку в Університеті Каліфорнії.

Важливе

Психологія