Представник Ватикану приїхав до Львова, щоб освятити будинок для бездомних та самотніх жінок

На перехресті вулиць Хлібна і Пимоненка невдовзі зведуть будинок для бездомних та самотніх жінок. Освятив цю територію Кардинал Конрад Краєвський, який цими вихідними відвідував Львів. Про це пише  PROSTO.MEDIA, посилаючись на "ПравдаТутЛьвів". 

Наталія, одна із тих жінок, хто очікує  на відкриття притулку. Каже, що залишилась одна, а дітей і не мала. Помешкання її в жахливому стані: ні газу, ні електрики.  «Я хочу помогти побудувати той притулок, піти підсобником на будівництво. А вже коли його побудують, можливо, я би хотіла жити там. Хоча в мене є де жити. Але немає газу. А тут будуть усі умови. Так що я хочу внести якийсь вклад в будівництво того жіночого притулку», – каже львів’янка Наталія.  Безпритульних надзвичайно багато, та й самотніх матерів не менше, каже жінка. Тож відкриття притулку для них очікуване та бажане. Опікуватимуться будинком сестри Альбертинки. Пояснюють, що кожен нужденний знайде тут підтримку та допомогу.    

Ієроніма Кондрацька, сестра-альбертинка розповідає: «Якщо жінці буде потрібна допомога і вона потрапить до нас, то з радістю їй поможемо. І у тому, щоб вона пізніше могла самостійно працювати чи утримувати свою сім’ю. Також в притулку буде терапія, будуть психологи, психотерапевти».  

До кожного, хто звернеться, буде індивідуальний підхід, каже сестра Ієроніма. Головним завданням буде  віднайти здібності кожної з них. Поїсти, помитися чи випрати одяг – у притулку планують організувати усе. Він буде дещо схожий до уже теперішнього у Львові, однак більший. «Така людина, яка від Папи Римського приїжджає, це є велика радість і ми дуже вдячні святійшому отцю за те, що його послав. Кардиналу Конраду Краєвському ж за те, що захотів приїхати в такий нелегкий час», – додає Ієроніма Кондрацька.  

Кардинал, який освятив території під майбутній притулок, зізнався, що й для нього така нагода була в радість. Адже він є розподільником милостині. «Сьогодні, коли ми вмуровували наріжний камінь, я говорив: коли наш рахунок порожній – це добре. Моє завдання полягає у тому, щоб рахунок Папи завжди був порожній», – каже Кардинал Конрад Краєвський. Адже це означає, що вони допомогли багатьом людям, що потребують, каже Кардинал. «Допомагати – наше завдання. А допомога Папи унікальна тим, що як тільки ми починаємо допомагати, то раптом знаходиться дуже багато людей, які підтримують ці ініціативи. І тому ми тішимося, що власне першу цеглинку підтримав Папа», – зазначає Конрад Краєвський.  

Час, коли ж розпочнуть будівництво притулку, невизначений. Бо наразі коштів бракує і священнослужителі шукають інвесторів. Сестри-альбертинки ж допомагають найбіднішим, ходячи по домівках. «Допомагають потребуючим, важкохворим людям. Натомість, якщо цей будинок постане, маєм надію, що тоді буде можливість допомагати їм вже стабільно, в цьому будинку», – пояснює о. Олександр Кусий, душпастир католицьких ЗМІ у Львівській архідієцезії РКЦ.  

Тож священнослужителі сподіваються, що будинок для безпритульних, самотніх жінок та одиноких матерів відчинить свої двері вже в найближчому майбутньому.

 

 

Важливе

Психологія